Lajme

Belsh, Dhunë në familje, arrestohet vjehrra, procedohet nusja

Një 61-vjeçare është vënë në pranga për ushtrim dhunë në familje.

Sipas informacioneve shtetasja F. T ka dhunuar nusen e djalit të asaj M. T, e cila ishte e pajisur dhe me urdhër mbrojtje.

Gjithashtu edhe nusja e dhunuar po procedohet penalisht, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunë ndaj vjehrrit të saj.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Elbasan, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close