Lajme

Bënte komente fyese në Facebook për viktimat e aksidentit, arrestohet i riu bullgar

Ministria e Brendshme bullgare ka njoftuar se ka arrestuar një 24-vjeçar, pasi ka postuar komente  në Facebook në lidhje me aksidentin tragjik të autobusit të pasagjerëve në Bullgari, të papajtueshme me normat morale dhe etike

Personi i cili u ndalua në Sofje nga zyrtarë të Drejtorisë së Përgjithshme për Luftën kundër Krimit të Organizuar pas sinjalizimit, ishte me precedentë penalë.

Ai akuzohet për komente të papranueshme,  fyerje dhe urrejtje në bazë të kombësisë përmes një sistemi informacioni, njoftuan nga Ministria e Brendshme bullgare.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: