Lajme

“Benzi” përplas të moshuarin në Korçë, dërgohet me urgjencë në spital

Një aksident i rëndë është shënuar mbrëmjen e sotme në rrugën “Teli Samsuri”në Korçë, ku një automjet tip “Benz” ka përplasur një të moshuar.

Sipas informacioneve paraprake mësohet se automjeti tip “Benz” që drejtohej nga shtetasi S. Q., rreth 42 vjeç, ka aksidentuar këmbësorin Gj. G., rreth 75 vjeç, i cili u dërgua në spitalin e Korçës dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Me drejtuesin e mjetit po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale, ndërkohë grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Njoftimi i plotë:

Korçë/Informacion paraprak

Më datë 29.09.2022, rreth orës 18:30, në rrugën “Teli Samsuri”, Korçë, automjeti tip “Benz”, që drejtohej nga shtetasi S. Q., rreth 42 vjeç, ka aksidentuar këmbësorin Gj. G., rreth 75 vjeç, i cili u dërgua në spitalin e Korçës dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Me drejtuesin e mjetit po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close