fbpx
Lajme

Berat, “Benz-i” me dy vajza i pret rrugën automjetit tjetër

Një aksident është regjistruar në dalje të qytetit të Beratit, në zonën e Kombinatit. Një automjet tip “Benz”, me targa AA 852 VH, në të cilin udhëtonin 2 vajza është përplasur me mjetin tip “Wolsvagen”, me targa AA 308 YR.

Nga përplasja ka mbetur e plagosur pasagjerja që udhëtonte në mjetin tip Benz, shtetësja B.M. B.M;  udhëtonte së bashku me shoqen e saj J.T, që ishte në drejtimin e makinës, ndërkohë që dëmtime të lehta kanë marrë edhe 3 djemtë që udhëtonin me mjetin tip “Golf”, që u përfshi në këtë aksident.

Në vendngjarje kanë shkuar forcat e policisë për të zbuluar shkaqet e aksidentit. Sipas burimeve të para hetimore, mësohet se ka qenë mjeti tip“Benz” në të cilin udhëtonin dy vajzat, ai që i ka prerë rrugën “Golfit” që po udhëtonte në drejtim të qytetit. Vajzat janë kthyer në një rrugicë në dalje të qytetit dhe në përpjekje për të marrë kthesën, i kanë prerë rrugën mjetit ku udhëtonin 3 djemtë. E plagosura B.M është dërguar në Spitalin Rajonal të Beratit, ku ndodhet nën kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën.

 

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button