Lajme

Berat, Ndalohen dy persona

Një 55-vjeçar ka rënë në prangat e policisë për kultivim të l   ëndëve n arkotike. Uniformat blu bëjnë me dije se 55-vjeçari L (B) S., banues në Fier ishte i shpallur në kërkim pasi Gjykata e Fierit i ka vendosur masën e sigurisë “arrest në b urg” për veprën penale “Kultivim i b imëve n arkotike”.

Gjithashtu policia  ka arrestuar 58-vjeçarin A.O., banues në lagjen Kushtrim pasi ka ndihmuar 55-vjeçaron duke i vënë në dispozicion banesëne tij kundrejt pagesës. Sakaq materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

Berat/Informacion- Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë ligjore.

Kapet një shtetas i shpallur në kërkim për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.
Vihet në pranga dhe një shtetas tjetër, për veprën penale “Përkrahja e autorit të krimit”.

Shërbimet e DVP Berat, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë policore për vendndodhjen e një shtetasi në kërkim, kanë organizuar punën për kapjen e tij. Si rezultat kanë bërë të mundur kapjen e shtetasit:

L.(B). S., 55 vjeç, banues në Fier. Ky shtetas ishte i shpallur në kërkim pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Fier i ka vendosur masën e sigurisë “Arrest në b urg”, për veprën penale “Kultivim i bimëve n arkotike.

Në vijim të veprimeve hetimore, shërbimet e policisë arrestuan në flagrancë shtetasin A. O., 58 vjeç, banues në lagjen Kushtrim, Berat, pasi ka ndihmuar shtetasin L.(B). S., duke i vendosur në dispozicion banesën e tij, kundrejt pagesës. Materialet h etimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: