Lajme

Bëri shqiponjën, ushtari me origjinë shqiptare po i ‘çmend’ mediat greke

Ushtari i cili përshëndeti të gjithë shqiptarët nga kufiri mes Turqisë dhe Greqisë është bërë lajm dite në vendin helen.

Një ndër televizionet më të mëdha greke, Star, i ka dedikuar një kronikë fotos së shpërndarë nga JOQ.

Image

Ky veprim me sa duket nuk u ka pëlqyer aspak grekëve, pasi djali është pjesë e ushtrisë greke.

Fotoja është bërë virale ditën e djeshme pas publikimit nga JOQ, dhe ndoshta mund të cilësohet si urimi më i veçantë në “Ditën e Flamurit”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close