Lajme

Berisha flet me shifra: në Shkodër dhe në Vlorë ka më shumë se 580 anëtarë bandash

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Përballë në RTSH’ me Lutfi Dervishin për krimin në vend.

Berisha ka folur me shifra, ndërsa ka theksuar se në Shkodër dhe në Vlorë ka më shumë se 580 anëtarë bandash.

“Në Shkodër ka banda me 180 anëtarë. Në Vlorë bandat kanë më shumë se 400 anëtarë. Por pse janë këta kaq të fuqishëm? Sepse ka mbështetje dhe lidhje politike. Hiqja mbështetjen dhe e shikojmë si sillen ata, nuk ka banditë trima”, tha Berisha.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close