Lajme

Berisha: Ngjarja e rënd u mbajt e fshehtë

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar në profilin e tij në Facebook një lajm të rëndë. Referuar mesazhit nga një qytetar, ai shkruan se pak ditë më parë është gjetur i vdekur në dhomën e një hoteli në Mat, kryetari i PS, Abdulla Cuka i njësisë administrative Lis. Sipas qytetarit prokuroria ka nisur hetimet por asgjë nuk është bërë publike.

Statusi i plotë:

Kryetari i PS gjendet i vdekur ne hotel!

Mister shkaku i vdekjes!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.

I nderuar Dr. Berisha! Para pak ditesh rreth mesdites u gjet i vdekur nudo në ish hotel Turizëm “Mati” kreu i P.S njesia administrative Lis dhe njeherazi pagator i pensioneve ne kete njesi prane Postes Mat. Thuhet se po hetohet nga prokuroria por asgje nuk eshte bere publike se c’ka ndodhur. Gjithashtu thuhet se Abdulla Cuka personi ne fjale ka prenotuar 2 ore dhomen ne kete Hotel me nje partnere qe mbetet anonim. Edhe par 3-4 muajsh kreu i P.S. Shlli njesia Adm. Macukull goditi me arme zjarri punonjesit e sherbimeve Bashkia Mat kur po pushonin duke ngren dreke dhe mbeten te vdekur 3 prej tyre ku katastrofa do te ishte akoma me e madhe po te mos kishte nderhyre k/plaku i fshatit. Doktor, ja pra kush jan kreret socialisht ne Mat, pasi dhe vete kreu dhe kordinatori i tyre A. Malaj nuk eshte as me pak dhe as me shume i tille. Falem.per mirekuptin, mund te investigoni por per arsye te # mund te ruani aninomatin e identit tim, jo per frike por ashtu eshte konteksti. Te fala e te mira!

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close