Lajme

Berisha: Pas Astirit, katastrofa me shembjet do të nisë në Vlorë

Sali Berisha ka postuar në faqen zyrtare në “Facebook”një denoncim të ardhur në adrësë të tij, ku theksohet se pas prishjeve të shtëpive në Astir, fushata e prishjeve do të vijojë edhe në Vlorë.

Sipas mesazhit të qytetarit, projekti për ndërtimin e Unazës së Vlorës do të shoqërohet me prishja masive dhe për këtë bën përgjegjës shefin e qeverisë, Edi Ramën. Qytetari i akohet Berishës, ndërsa nuk heziton ta quajë veprimin e radhës, i cili fillon në janar të vitit të ardhshëm si “katastrofë”.

“Ne Vlore gati prishjet masive te shtepive nga Edvin Kristaq Urrejtja! Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
Persh doktor jam nje qytetar i vlore kjo qe po i ben kryeministri astirit nuk esht asgje ne krahasim me ate qe pritet ti bej vlores ne janar me ndertimin e unazes se vlores qe kerkon te bej esht projekti gati per zbatim dhe fillon ne janar te ketij viti ju lutem mundohubi te njoftoni njerzit te marin masa sepse nuk po lajmerohet njeri esht projekti na fushe druve qe fillon te ndermarja e ujsjellsit vlor deri te shkolla ibrahim kushta dhe vazhdon kthehet na pylli sodes esht nje katastrof qe kerkon te bej ju lutem publikoheni esht informacion shum i sakt anonim ju lutem”,
 shkruan Berisha.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close