Lajme

Bie nga lartësi makina në Malin e Tomorit, shpëton mrekullisht pelegrini nga Patosi (Video)

Një aksident tjetër i rëndë është regjistruar sot në fshatin Fushë-Peshtan në qytetin e Poliçanit. Një automjet, tip “Benz Fuoristradë”, me targa AA 029 CS, ka humbur kontrollin, duke dalë nga rruga dhe ka rënë nga një lartësi rreth 15 metra.

Aksidenti ka ndodhur në fshatin Fushë-Peshtan në Poliçan rreth orën 19:45 të mbrëmjes së sotme. Pas rrëzimit, drejtuesi i mjetit ka dalë pa lëndime nga makina duke bërtitur “Zoti më shpëtoi se isha në Teqenë e Abaz Aliut”.

Mësohet se shoferi Roland Memetllari, banues në Patos të Fierit po kthehej nga Mali i Tomorrit, ku kishte shkuar një natë më parë për tu bërë pjesë e pelegrinazhit të shenjtë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close