Covid-19Lajme

Bien rastet në Kosovë, 267 raste të reja me COVID-19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR Kosovë , janë testuar gjithsej 1.377 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 267 raste pozitive me Covid-19.

Një person ka humbur jetën dhe  163 pacientë janë shëruar , duke e çuar numrin e të shëruarve gjithsej në 49.432 raste.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close