Lajme

Biznesi përfshihet nga flakët, dalin detajet e para: Zjarrin e kanë vënë…!

Flakët kanë përfshirë një biznes në afërsi të fshatit Neviçisht ne Korçe. Sipas shërbimit zjarrfikës persona të paidentifikuar i kanë vënë zjarrin një sasie mbetje solare dhe bitumit.

Nga zjarri janë rrezikuar disa biznese pranë vendit të ngjarjes si dhe linja e tensionit të mesëm që furnizon me energji elektrike disa fshatra.

Ndërhyrja në kohën e duhur e shërbimit zjarrfikës ka bërë të mundur shuarjen e flakëve të zjarrit.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close