fbpx
Lajme

Bllokohet dhe ankorohet në port anija norvegjeze, 40 persona të prekur

Të paktën 40 pasagjerë kanë rezultuar me koronavirus në një anije në Norvegji, ndërsa më shumë se 100 pasagjerë janë vendosur në karantinë. Anija ‘MS Roald Amundsen’, u ankorua në portin e Tromso në veri të Norvegjisë të premten. Pasi ‘shpërthyen’ rastet në anije, kompania ka pezulluar të gjitha lundrimet e tjera.

Shefi Ekzekutiv i kompanisë Daniel Skjeldamsaid në një deklarta është shprehur se po bëjnë çdo përpjekje për të kujdesur për të gjithë personat që ndodhen në anije. “Tani ne po përqendrojmë të gjitha përpjekjet e mundshme për t’u kujdesur për mysafirët dhe kolegët tanë,” tha Skjeldamsaid.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button