Lajme

Bllokohet një jaht me 4 ukrainas në portin e Vlorës

Një veliere është bllokuar në portin e Vlorës me katër shtetas rus në bord. Bllokimi është bërë për arsyen e kalimit të paligjshëm të kufirit.

Shërbimet e kapitenerisë për kalimin e tyre nuk kanë njoftuar autoritetet shqiptare, ç’ka ka sjellë dhe bllokimin e velierës nga ana e kapitenerisë së Vlorës. Rusët janë nisur nga Turqia për në Mal të zi dhe pretendojnë se i ka mbaruar karburanti. Kjo sipas tyre është arsyeja pse ata nuk kanë njoftuar asnjë shërbim portual. Ndalimi është bërë nga policia kufitare.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close