Lajme

Bllokohet një tjetër karburant, Rama: Zero tolerancë ndaj çdo abuzuesi

/ATSH/ Kryeministri Edi Rama vijon që të publikojë foto nga pikat e karburanteve që janë mbyllur, pasi janë kapur me shkelje nga aksioni anti-informalitet.

“Zero tolerancë ndaj çdo abuzuesi dhe 100% angazhim deri në fund”, -thotë Rama duke publikuar edhe foto nga mbyllja e një tjetër pike karburanti.

Gjatë inspektimeve, administrata tatimore ka zbuluar shkelje të rënda të ligjit nga subjektet në tregun e karburanteve deri edhe tek diferenca të thella të litrave të regjistruara në pompa të shituara prej tyre me litrat e regjistruara në kasat.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button