Lajme

Bllokohet rruga Këlcyrë-Sukë, Rrëshqitje dherash dhe shkëmbinjsh në Përmet

Edhe Përmeti është goditur nga moti i keq që ka përfshirë të gjithë vendin. Mësohet se ka pasur probleme të shumta në segmentin rrugor Këlcyrë – Sukë, i cili është bllokuar në vendin e quajtur Ujëvara, për shkak të rrëshqitjes së dheut dhe një masivi shkëmbor.

Firma kontraktore, përgjegjëse për mirëmbajtjen e këtij aksi, është lajmëruar për të pastruar dhe hapur rrugën për qarkullimin e mjeteve. Ndërkohë që Bashkia e Dropullit, Njësia Administrative Pogon ka mbetur pa energji elektrike për shkak të motit të keq.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: