fbpx
Lajme

Bllokohet rruga në Shkodër, banorët në protestë pasi Bashkia mori vendimin e rëndë

Banoret ne Postribe kane dale serish ne proteste sot per rrugen e re ne fshatin e tyre dhe pse bashkia Shkoder deklaroi riparimin e tyre nga firma, e kane bllokuar rrugen kryesore ne afersi te shkolles “Adem Haxhija”. Protesta e banoreve po behet per punimet e dobeta qe kane nisur ne rrugen Qender-Mes-Kullaj e gjate 3 kilometer, investim i bashkise Shkoder. Jane shtruar 400 metrat e para por banoret pretendojne se punimet jane te dobeta ndah edhe kane nisur protesten. Ata kerkojne qe te ndalen punimet dhe bashkia te marre masa qe firma ti kryej me cilesi ose ne te kundert nuk do te lejojne vazhdimin e punimeve. Pas njoftimit per protesten bashkia Shkoder dy dite perpara kesaj proteste tha se do te merren masa por banoret kane vendosur ta zhvillojne protesten.Shkodra news

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button