Lajme

“Boll pritëm, nuk tolerohet askush nga veriu në jug”/ Lëvizja e papritur e Ramës: Të nisë menjëherë…

Kryeministri Edi Rama kërkon ta bëjë bregdetin Shqiptar një “Perlë të Ballkanit” prandaj ka paralajmëruar të gjithë “zaptuesit” që të lirojnë menjëherë zonat publike, në të kundërt do të ndëshkohen nga ligji.

Rama kohë më parë ka thënë se “bregdeti i takon qytetarëve”, ndërsa i kërkoi policisë që nga Ksamili në Velipojë të lirojë hapësirat publike dhe mos tolerohet askush për të pasur një vijë bregdetare sa më të bukur.

“Operacioni “Bregdeti Ynë” – Ka nisur nga Ksamili dhe Velipoja shembja e ndërtimeve pa leje, për të çliruar çdo hapësirë të zaptuar dhe për të vënë para përgjegjësisë shkelësit e ligjit. Boll pritëm, nuk do të tolerojmë asnjë që shkel ligjin dhe zapton bregdetin i cili do t’i kthehet qytetarëve”, tha Rama.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close