Lajme

Bonusi i bebes, Rama: Mbi 32 mijë të porsalindur kanë përfituar

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se një nga nismat e qeverisë së tij, ka vazhduar me sukses. Bëhet fjalë për bonusin e bebes, ku përmes një postimi në Facebook, Rama bën me dije se kanë përfituar mbi 32 mijë fëmijë.

Më shumë se 32 mijë të porsalindur kanë përfituar këtë vit nga  Bonusi Bebes, programi i mbrojtjes sociale i qeverisë, që vijon të mbështesë çdo fëmijë që vjen në jetë me 40,000 lekë nëse është fëmija i parë i familjes; 80,000 lekë për fëmijën e dytë dhe 120,000 lekë për fëmijën e tretë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: