Lajme

Borë në Qafë Thore/ ARRSH apel shoferëve: Lëvizni me kujdes dhe respektoni sinjalistikën

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka bërë thirrje që drejtuesit e automjeteve të tregohen të kujdesshëm pasi gjatë natës në rajonin verior ka pasur reshje bore si edhe reshje shiu me intensitet mesatar.

Postimi:

Gjatë natës dhe në orët e para të mëngjesit ka pasur reshje shiu me intensitet mesatar dhe të lartë në Rajonin Verior shoqëruar me një rënie të temperaturës në vend

Në Qafë Thore ka pasur reshje dëbore, rruga është pastruar

Qarkullimi kryhet pa probleme në të gjitha akset nacionale

Kontraktorët me mjete e punëtorë janë në terren për të mbajtur qarkullimin në normalitet

Tregoni kujdes të shtuar gjatë drejtimit të mjetit në kohë me reshje, ulni shpejtësinë, respektoni sinjalistikën dhe udhëzimet e Policisë Rrugore.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close