Lajme

Braçe: Ne nuk marrim asnjë taksë në fshat për të ardhurat e bujkut, për çfarë e duan pushtetin PD-LSI

Zv/kryeministri Erion Braçe ka shkruar me anë të një statusi në rrjetet sociale se kundërshtarët politikë të socialistëve, PD-LSI duan të vijnë në pushtet për të vjedhur. Ai thotë se PS nuk merr asnjë tatim dhe asnjë taksë në fshat ndërsa PD dhe LSI duan ta bëjnë 9%.

“Ne, sot,nuk marrim asnje tatim e takse ne fshat, zeeeeerooooo! As per punen me token, me serat, blegtorine; As per te ardhurat e bujkut per kete pune! Zeeeeerooooo! Ka gje pertej zeros? Joooo! Atehere per cfare e duan pushtetin PDLSI! E para, per te vjedhur! E dyta, per ti marre edhe bujkut 9% TATIM! Pra, NE E KEMI ZERO! ATA DO E BEJNE 9%! Mos e harro kete!”, shkruan Braçe.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: