Lajme

Breshëri plumbash drejt një furre buke në Athinë, plagosen dy shqiptarët

Një a tentat me a rmë zjarri ka ndodhur sot në Athinë, me pasojë p lagosjen e tre personave. Mediet fqinje raportojnë se ngjarja ka ndodhur në zonën e Voulas, ku një person ka hapur zjarr drejt një furre buke, në kryqëzimin e rrugëve “Ermou” dhe “Proodou 42”.

Nga b reshëria e p lumbave kanë mbetur të p lagosur dy shtetas shqiptarë dhe një iraken, të cilët janë dërguar me urgjencë në spital. Ndërkohë, në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policie, ku deri më tani është sekuestruar një t hikë.

Siç raportojnë mediet fqinje, ngjarja dyshohet për larje hesapesh, ndërsa autorët janë larguar me një “Fuoristradë” të zezë, brenda së cilës ndodheshin tre persona.

Dy prej të plagosurve janë qëlluar me armë, ndërsa i treti me sende të forta. Mësohet se njëri shqiptar ka marrë plumb në gjoks, kurse tjetri është me plagë a rme në bark. Raportohet se sherri ka nisur fizikisht mes katër personave para një furre, ku njëri ka goditur tre të tjerët, dhe më pas kanë ardhur dhe e kanë marrë me makinë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close