Lajme

Breshka bën të moshuarën për spital, çfarë ndodhi në makinë

Mund të duket si pjesë e një filmi, por është një ngjarje e vërtetë. Një e moshuar nga Florida e SHBA përfundoi në spital, pasi një breshkë e cila i ra nga “qielli” dhe e goditi në kokë. Incidenti me të vërtetë i pabesueshëm ndodhi të mërkurën në mëngjes, kur 71-vjeçarja ishte në makinë me vajzën e saj. Sipas Daytona Beach News-Journal, vajza ndaloi makinën dhe kërkoi ndihmë nga një automjet që kalonte, duke thirrur policinë.

“A ka një breshkë aty”, thotë shoferi që ndaloi, “një breshkë?” Një breshkë e vërtetë? », Pyet vajza që nuk mund ta besojë. Breshka g oditi nënën e saj në ballë. Ajo u mbulua me gjak kur u gjet, por nuk u lëndua rëndë. U transportua në spital pak më vonë  me ambulancë.

“Betohem në Zot se kjo grua ka fatin më të keq”, tha e bija. Sa i përket breshkës, policia supozon se zvarraniku po kalonte rrugën dhe u lëshua në ajër nga një automjet tjetër./abcnews.al

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: