Lajme

Bujar Leskaj takim me banorë të Tragjasit

Në Tragjas, fshatin me të cilin e lidh gjysma e jetës, ka qenë ndalesa e radhës e drejtuesit politik të demokratëve Bujar Leskaj. Leskaj ka takuar banorë të Tragjasit me të cilëve u ka kërkuar mbështetjen me votë, duke garantuar mbështetjen maksimale të tij dhe qeverisë së ardhshme për Orikumin dhe fshatrat e Orikumit.

Në fjalën e tij Leskaj është ndalur edhe te shantazhi, blerja dhe shitja e votës. Leskaj para banorëve ka folur edhe për investimet në zonën e tragjasit, duke theksuar rikthimin e Orikumit në Bashki të ndarë. Leskaj, Banorët e Tragjasit i kanë uruar mirëseardhjen dhe kanë dhënë mbështetjen e tyre për djalin vlonjat, te i cili sipas tyre besojnë se për Vlorën do bëjë më të mirën. Në 25 prill, banorët njëzëri konfirmojnë mbështetjen për numrin 9, Partinë Demokratike.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: