Lajme

Bulqizë, helmohen pesë nxënës të një shkolle

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Bulqizë, ku pesë nxënës të një shkolle janë helmuar. Rasti është regjistruar në Shupenzë. Pasi janë ndjerë keq, fëmijët janë transportuar me urgjencë në spitalin rajonal të Dibrës.Deri më tani nuk dihen rrethanat e ngjarjes në fjalë, ndërsa të tjera detaje pritet të zbardhen.

Kujtojmë se një rast i ngjashëm, por me përmasa më të mëdha ishte dhe në një shkollë në një fshat në Shkodër, ku u helmuan mbi 60 nxënëses, pasi kishin konsumuar ushqim në një fast-food.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close