Lajme

Bulqizë, Preu dru dhe i vuri zjarrin pyllit, arrestohet 54 vjeçari

Një 54 vjeçar është vënë nën p rangat e policisë në Bulqizë. Sipas njoftimit të bërë nga policia mësohet se shtetasi M.A. pasi ka prerë në mënyrë të paligjshme 3 metra 3 dru dyshohet se ka ndezur zjarr e për pasojë është djegur një sipërfaqe tokë në pyllin e këtij fshati.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë, në vijim të punës për parandalimin dhe g oditjen e rasteve të krimeve mjedisore si dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të tyre, arrestuan në flagrancë shtetasin: M. A, 54 vjeç, banues në fshatin Bllacë, Bulqizë, pasi kishte prerë në pyllin e fshatit Bllacë dhe kishte grumbulluar 3m³ lëndë drusore pa dokumentacion përkatës dhe më pas dyshohet se ka ndezur z jarr ku si pasojë është djegur një sipërfaqe toke në pyllin e këtij fshati”, thuhet në njoftimin e policisë.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Lexo edhe:

Close
Back to top button
Close
%d bloggers like this: