Lajme

Bulqizë,Ka ndodhur

Një 41 vjeçar ka përfunduar në p rangat e policisë së Bulqizës pasi dyshohet se ka d hunuar f izikisht nënën e tij. Policia raporton se shtetasi me iniciale L. Xh., banues në Gjoricë, ka g oditur me d ru të ëmën e tij, e cila ndodhet në spital.

Njoftimi i policisë: Ushtroi d hunë f izike ndaj nënës së tij, ar restohet në flagrancë nga Policia 41-vjeçari. Gjatë kontrollit fizik në momentin e shoqërimit policia i gjeti në t rup edhe dy t hika. Shërbimet e K omisariatit të P olicisë Bulqizë , menjëherë pas njoftimit të marrë se në një banesë djali po d hunonte nënën duke i r rezikuar jetën, menjëherë kanë shkuar në adresën e dhënë duke bërë neutralizimin dhe p rangosjen e personit, i cili në momentin e kapjes nga policia, gjatë kontrollit fizik ju gjetën në trup edhe dy a rmë të f tohta t hikë.

Në përfundim të veprimeve nga specialistët për H etimin e K rimit në K omisariatin e Policisë Bulqizë, u ar restua në flagrancë shtetasi: L. Xh., 41 vjeç, banues në Gjoricë, Bulqizë. Ky shtetas në banesën e tij është k onfliktuar me nënën duke e d hunuar e g oditur në trup me një send të fortë (dru) e cila ndodhet në spital jashtë r rezikut për jetën. Materialet procedurale do ti referohen Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës Parë Dibër për v eprat p enale “D huna në familje” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo shitja pa leje e a rmëve të ft ohta”.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close