fbpx
Lajme

Çadrat me vete, vijojnë reshjet e shiut

Moti sot parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura si dhe intervale të shkurtra me diell.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se reshjet e shiut do të nisin në orët e paradites të herëpashershme me intensitet të ulët. Gradualisht reshjet do të shtojnë intensitetin deri në mesatar.

Në orët e pasdites e të mbrëmjes, parashikohet reshje shiu me rrebeshe me shkarkesa elektrike përgjatë vijës bregdetare.

Era, do të fryjë me drejtim Juglindje – Jugperëndim, 1-7m/sek, hera herës me rrahje në bregdet deri në 10-15m/sek, duke u shoqëruar me një valëzim të forcës 4-5 ballë.
Temperaturat parashikohen:

QYTETET    Temperaturat në °C

Shkodër    12/20 shi diell

Kukës    8/18 shi diell

Lezhë    13/21 shi diell

Dibër    7/16 shi diell

Durrës    13/23 shi diell

Tiranë    12/23 shi diell

Elbasan    11/21 shi diell

Berat    10/21 shi diell

Vlorë    13/23 shi diell

Korçë    8/16 shi diell

Gjirokastër    11/20 shi diell

Sarandë    14/23 shi diell.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button