Lajme

Ceremonia për Kaçifas, policia kthen rreth 70 persona

Sot në Bularat zhvillohet një ceremoni përkujtimore, 40 ditë pas vrasjes se minoritarit Kostandin Kaçifas.

4 autobusë nga Greqia kanë kaluar kufirin për të marrë pjesë në përkujtimoren për Kaçifasin

Policia kufitare në Kakavijë ka kthyer rreth 70 persona që do merrnin pjesë në përkujtimoren e tij, 10 prej tyre gazetarë.

Lidhur me ceremoninë në pikën kufitare të Kakavijës ka prani të shuar të policisë, Delta Forca dhe Anti- Terrori./abcnews.al

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close