Lajme

Çfarë nuk u pa nga Kuvendi, Basha braktis seancën, Noka i kthen shpinën Bashës , Berisha shtrëngon duart me… (FOTO)

Në seancën e sotme parlamenntare plasën debate të forta që në nisje, pas debatit me Ballën kryedemokrati Basha braktisi seancën.

Disa foto të shkrepura në Parlament tregojnë momentin kur Basha largohet dhe ish-kryeministri Sali Berisha ka preferuar sërish që të ulet në karriget e fundit të sallës së Kuvendit. Fotot tregojnë momentin kur Berisha qëndron ulur dhe mban maskë-antoCovid, por mbi kokë i qëndron Flamur Noka, i cili i
kthen shpinën Bashës.

Pasi PD braktisi Kuvendin Berisha shihet teksa shtrëngon duart me me Luçiano Boçin, nënkryetar i grupit parlamentar të PD-së. Ish-kryeministri dorëzoi shkresën dhe vetëdeklarua anëtar i grupit parlamentar të PD-së dhe në asnjë moment nuk komunikoi me Bashën.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: