fbpx
Lajme

“Çmimet e energjisë më të lartat në Ballkan” Basha: Rama ka varfëruar më shumë shqiptarët, t’ia fikim dritat regjimit të tij

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha nëpërmjet një video-postimi në “Facebok” ka akuzuar qeverinë për çmimin e larët të energjisë elektrike, i cili vitet e fundit sipas kreut demokrat i ka varfëruar më tepër shqiptarët. Basha thekson përmes videos se qeverisja e Rilindej nuk e mbajti premtimin e për uljen e çmimit të energjisë, prandaj është e nevojshme një “energji e re” e cila do të sjelli ndryshimin për shqiptarët. “Rritja e çmimeve të energjisë i ka varfëruar edhe më shumë shqiptarët. Mjaft më. Le të sjellim së bashku ndryshimin dhe t’i japim dritë të ardhmes”, shkruan Basha.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button