Lajme

Conference League, efektivët e policisë së Kosovës nisen drejt Tiranës

Për një mbarëvajtje të sigurt të situatës në finalen e madhe të Conference League, e cila do të luhet sot në orën 21:00 në stadiumin “Air Albania”, Policia e Kosovës do të niset për në Tiranë në ndihmë të policisë shqiptare.

Zëdhenësi i Policisë së Kosovës, Baki Kelani, ka konfirmuar për “Express” se për këtë ndeshje do të jetë edhe ndihma e tyre për efektivët e Tiranës.

“Referuar bashkëpunimit të ndërsjellët në mes të Policisë së Kosovës dhe Policisë së Shqipërisë, si dhe referuar ndeshjes sportive e cila pritet të mbahet sot, Policia e Kosovës do të dërgoj disa zyrtar policorë në Tiranë”, tha Kelani. Po gjatë ditës së sotme, drejt kryeqytetit janë nisur efektivë nga Elbasani dhe Shkodra.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close