Lajme

COVID-19 i merr jetën artistit të njohur shqiptar (FOTO)

Ditën e sotme ka ndërruar jetë nga Covid-19 kolosi i poezisë dhe këngës arbëreshe, Zef Kakoca. Lajmi i trishtë është konfirmuar nga miqtë e tij në rrjetet sociale, ku një ndër ta është edhe këngëtari Ilir Shaqiri me të cilin ka pasur edhe një bashkëpunim.

Kakoca është bërë i njohur si një nga kollonat kryesore që luftoi në ruajtjen e gjuhës dhe kulturës shqiptare në Itali.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close