Covid-19Lajme

COVID-19 i merr jetën ish-kryetarit të bashkisë Fushë Krujë

Ndahet nga jeta, për shkak të COVID-19, ish-kryetari i bashkisë së Fushë Krujës, Bajram Karaj. Në moshën 64-vjeçare, ai ka humbur betejën me sëmundjen. Karaj e drejtoi bashkinë një mandat në vitet 2000-2004.

Miku i tij Luan Hajno ka njoftuar lajmin e trishtë në një postim në Facebook. “Me dhimbje dhe trishtim te madh do te duhet te njoftoj largimin nga jeta te shokut tim, qe nga femijeria, Bajram Karaj.

Trishtim  dhe humbje e madhe per familjen miqte shoket. Ngushellime familjes, bashkeshortes, dy vajzave,  te cilat ishin Krenaria e tij dhe tregonte shpesh kur pinim kafe.

Te qofte dheu lehte dhe shpirti jot u prehte ne paqe se ti ke qene njeri paqes gjithmon qe nga origjina familjare. Lamtumire Miku im” shkruan ai.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: