Lajme

Covid/ Ndërron jetë adoleshenti serb

16-vjeçari Aleksandar C. vdiq pasi ishte infektuar me koronavirus. Adoleshenti serb u gjet nga anëtarët e familjes i shtrirë pa lëvizur pranë shtratit të martën në mëngjes. Ai ishte i infektuar me Covid-19 dhe ishte në izolim që nga 15 tetori, transmeton Gazeta Express.

“Pasi burri im u infektua, vajza ime (21 vjeç) dhe Aca u testuan. Ata të dy ishin pozitivë. Mjekët na dhanë terapi, por ai nuk mund të gëlltiste asgjë. Nëse do të kishte ngrënë diçka, ai do të vjellte menjëherë. Ai vetëm tha nuk mund të flinte. Tri ditët e fundit ai kishte ethe dhe kollitej”, thotë nëna e tij, raportojnë mediat serbe.

Ajo thotë se ata u thirrën të martën në mëngjes nga një vajzë e cila i ftoi taë shihnin djalin teksa ai qëndronte pa lëvizur pranë shtratit. “Ne jemi duke pritur për autopsinë”, tha nëna.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: