fbpx
Lajme

“Cunami”, 50 mijë litra verë ‘mbushin’ rrugën në Spanjë (VIDEO)

Ky  është momenti kur “fontana” me verë të kuqe shpërthen nga rezervuari  prej 50 mijë litrave, në një verari në Spanjë. Pamjet e shpërndara në rrjetet sociale shfaqin një sërë rezervuarësh të hekurt në verarinë Bodegas Vitivinos në Villeamale të Spanjës.

Në fillim të videos shihet se si një sasi e madhe e verës së kuqe në formë të cunamit duke u derdhur nga rezervuari dhe përhapet nëpër tokë, por pa kaluar shumë minuta ajo mbulon edhe hapësirën ku ishin disa vetura të parkuara.

Punonjësit e verarisë nuk kishin çfarë të bëjnë tjetër vetëm se të shikojnë se si mijëra litra verë derdhej. E mediat lokale raportojnë se shkaku i shpërthimit të rezervuarit, mund të jetë presioni i madh i ajrit.

Videoja është shpërndarë në rrjete sociale dhe prej asaj kohe është shikuar nga më shumë se 38 mijë persona, dhe është ripostuar nga më shumë se 9 mijë njerëz.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button