Lajme

Dalin emrat: Këta janë katër kandidatët për nënkryetarë të Partisë Demokratike

Këshilli Kombëtar i zgjedhur në Kuvendin e 30 Prillit do të mblidhet ditën e nesërme për të zgjedhur anëtarët e Kryesisë së PD-së, si dhe sekretarin e Përgjithshëm, nënkryetarët dhe sekretariatet e partisë.

Sipas statutit të PD,  është kryetari ai që propozon kandidatët për anëtar të kryesisë dhe më pas është Këshilli Kombëtar që i voton.

Burimet për mediat bëjnë me dije se kandidatë për nënkryetar të Partisë Demokratike janë deputetët Agron Shehaj, Oerd Bylukbashi, Belind Këlliçi dhe Luçiano Boçi.

Oerd Bylykbashi e pranoi kandidimin për nënkryetar që mbrëmjen e djeshme gjatë një emisioni televiziv.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close