Lajme

Dalin emrat, kush janë dy të plagosurit tek ish-parku i Autobusëve në Tiranë

Xhulio Vela dhe Aleksander Nikolla jane dy personat e p lagosur pas te shtenave me a rme te ndodhura pasditen e sotme tek ish parku i autobuseve ne Tirane. Policia dyshon se ngjarja lidhet me grupe kriminale aktive ne zonen ku ndodhi ngjarja te cilat kane pasur konflikte edhe me pare.

Tiranë/Informacion paraprak Rreth orës 17:00, në kryqëzimin e rrugës “Ndre Mjeda” dhe “Frosina Plaku”, në rrethana ende të paqarta, janë p lagosur  Aleksandër Nikolli 27 vjeç dhe Xhulio Vela 25 vjeç,    vjeç, të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Sherbimet e Policisë kanë ngritur pika kontrolli dhe po bëjnë kontrollin e zonës përreth vendit të ngjarjes, me qëllim identifikimin dhe kapjen e autorit.

Njëkohësisht, grupi hetimor po punon për mbledhjen e të gjitha provave që do çojnë në identifikimin e autorit dhe dokumentimin e plotë të ngjarjes.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: