Lajme

Dalin pamjet e aksionit të RENEA-s

Janë publikuar pamjet e aksionit të RENEA-s, të zhvilluar mbrëmjen e kaluar në Durrës, Lezhë, Mamurrash dhe Elbasan.

Siç shihet nga videoja, efektivët e RENEA-s dhe Forcat e Posaçme Operacionale janë të a rmatosur me kallashnikovë dhe me maska në kokë, teksa rrethojnë banesat, ku ushtrojnë kontroll. Në pamje, shihet edhe momenti, kur RENEA a rreston një person me r rezikshmëri, teksa e shtrin në tokë dhe i vë prangat.

Të arrestuar nga aksioni ishin tre persona, Dashamir Tafili, i a kuzuar për a rmëmbajtje pa leje, Lorenc Habilaj, për shpërndarje te l endeve n arkotike, si dhe Astrit Seferi, autori i pl agosjes së katërfishtë në vitin 2017.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close