Lajme

Dalin pamjet, momenti kur truproja i Bashës dhe njerëzit e tij suImojnë protestuesit (Video)

Protesta e sotme përpara selisë së Partisë Demokratike u shoqërua me veprime të dhunshme nga mbështetësit e Sali Berishës dhe nga ata të Lulzim Bashës.

Në një moment, disa protestuesë morën shkallët dhe tentuan të ngjiten në katin e dytë, por nuk u lejuan nga personat brenda godinës, të cilët i goditën me sende të forta dhe u hodhën gaz lotsjellës.

Mes tyre ishte edhe truproja i Bashës, Astrit Gosturani, i përjashtuar nga Garda e Republikës në vitin 2013, i cili duket në video që sulmon protestuesit me gaz lotsjellës.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close