Lajme

Dalin pamjet, si u kapën dy të rinjtë në depon e armëve

Janë publikuar pamje e operacionit ‘Silent” për shkatërrimin e depos së modifikimit të armëve në fshatin Kodër- Mëzez në Tiranë.

Nga operacioni i policisë janë sekuestruar një sasi armësh dhe municionesh luftarake, ndërsa në pranga kanë rëndë dy persona Elvis Bakllai, 30 vjeç dhe Dorian Kalo, 45 vjeç, për mbajtjen dhe prodhimin e armëve të zjarri.

Policia e Tiranës ka dhënë detaje në lidhje me operacionin e policisë.

“U zbulua një depo që përdorej për tregtimin, prodhimi dhe modifikimi i armëve të zjarrit. Në kuadër të operacionit ‘Silent’ është zbuluar dhe goditur një bazë ku prodhoheshin dhe modifikoheshin armë zjarri. Në një banesë në Kodër-Mëzez, ushtrohej aktiviteti për prodhimin e këtyre armëve. U bë e mundur kapja dhe arrestimi Elvis Bakllait, 30 vjeç, Dorian Kalos për mbajtjen dhe prodhimin e armëve të zjarri.”– tha Lorenc Panganika.

*Kliko këtu për të parë videon

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close