fbpx
Lajme

Dallgë deri në shtatë ballë, trageti i linjës Vlorë-Brindisi anulon udhëtimin

Mëngjesin e sotëm trageti i kësaj lindje duhet të kishte arritur në qytetin bregdetar të Vlorës, por për shkak të dallgëve të forta dhe erës që nuk ka ndaluar përgjatë mbrëmjes së të shtunës dhe mëngjesit të sotëm ka anuluar udhëtimin, duke mos u nisur nga Brindisi.

Mësohet që edhe anije të tjera peshkimi nuk kanën lundruar në det, duke qenë se deti është me dallgë 6-7 ballë në det të hapur dhe 5-6 ballë në breg.Moti i paqëndrueshëm, erërat dhe dallgët e forta rrezikojnë sigurinë e njerëzve që lundrojnë n

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button