Lajme

Damian Gjiknuri me ministren e Bujqësisë, Frida Krifca takojnë fermerët

Damian Gjiknuri shkruan se sot “Bashkë me Fridën dhe Arifin zhvilluam një takim me fermerët e zonës në pikën e grumbullimit të prodhimeve bujqësore.

Kjo vepër publike, që është një nga punët e shumta që qeveria ka bërë në Belsh, u vjen në ndihmë fermerëve sepse garanton grumbullimin e produkteve të tyre të cilat shkojnë në treg me kosto më të lirë.

Vëmendja e Bashkisë dhe përkujdesja e qeverisë për Belshin dhe gjithë Qarkun e Elbasanit nuk do mungojë asnjëherë me punë dhe investime në interes të qytetarëve”.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Back to top button
Close