Lajme

Dashamir Tahiri në 30 vjetorin e Shoqatës Çamëria:Do kandidoj në këto zgjedhje,javën tjetër zyrtarizimi

30 vjetori i Shoqatës çamëria ka mbledhur anëtarë të këtij komuniteti në një takim në qytetin e Vlorës. Anëtarët e komunitetit çam kanë rikujtuar krijimin e shoqatës 30 vite më parë pas rënies së komunizmit ,kur nisën përpjekjet e para për njohjen e çamërisë ,një çështje e pa zgjidhur ende .

Midis tyre ka dhe të moshuar të lindur në çamëri ku shprehen se ëndërrojnë të shikojnë të vej në vënd amaneti për të parë shtëpi .Ish Deputeti Dashamir Tahiri është shprehur se sot çamët janë bashkuar që nga krijuesit ,aktivistët, mbështetësit dhe ata që po e vazhdojnë këtë betej.

Dashamir Tahiri është shprehur se kauzën do ta vazhdojë në parlament duke konfirmuar dhe kandidimin në këto zgjedhje por jo nën siglën e Partisë demokratike. Sipas tij , forca dhe kualicioni për të cilin do të kandidojë do bëhet publike javën e ardhshme.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close