Lajme

Debatet me Bashën, Belind Këlliçi jep dorëheqjen si kryetar i FRPD-së

Belind Këlliçi ka dhënë zyrtarisht dorëheqjen si kryetar i Forumit Rinor të PD-së. “Para pak orësh kam njoftuar dorëheqjen. Në mënyrë protokollare jam në detyrë deri në Kuvendin e radhës të Forumit Rinor. Jam votuar në procesin më të rregullt pas 30 vitesh në PD, një anëtar një votë, më ka votuar anëtarësia e PD“, – shprehet ai.

Lajmi është bërë i ditur, pak minuta më parë në emisionin “Opinion”, ku Këlliçi u shpreh se në mënyrë protokollare nuk do të jetë në detyrë deri në mbajtjen e Kuvendit të radhës të FRPD. Sjellim ndërmend së Këlliçi ishte kundër kreut të PD-së Lulzim Basha për zgjedhje të reja për kreun e FRPD.

Këlliçi deklaroi se vendimi i Bashës është nul dhe i pabazuar në statutin e partisë, teksa nga ana tjetër ai vendosi t’i bashkohet foltores së mbajtur nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: