Lajme

Dëborë në veri, ARRSH tregon për gjendjen e rrugëve në Kukës e Tropojë

ARRSH ka njoftuar sot për situatën rrugore në veri të vendit pas nisjes së reshjeve të dëborës.

Në Kukës, në Tropojë, në Kuben Vasije, në Qafë Mali Fierzë dhe Fushë Arrëz-Kalimash që në orët e para të mëngjesit ka pasur reshje bore.

Kompanitë e mirëmbajtjes me mjetet borëpastruese dhe punëtorë janë në terren për të mbajtur hapur të gjitha akset me prezencë bore. Qarkullimi vazhdon normalisht.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: