fbpx
Lajme

Del foto prekëse, S’ka të mbaruar karvani i njerëzve, përcillet për në banesën e fundit nëna me dy fëmijët e saj

Janë përcjellë sot për në banesën e fundit, nëna (Rajmonda) dhe dy fëmijët e saj (Rudina-Fatjoni) në Ostren të Bulqizës.

Ndërkohë vajza tjetër 14-vjeçare ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Siç shihet edhe në foto, i gjithë fshati është në zi, ndërkohë që qindra persona kanë formuar një karvan, për t’i dhënë lamtumirën tre personave që humbën jetën.

Ngjarja e rëndë ka tro.nditur jo vetëm zonën, por gjithë opinion publik. Shumë personalitete të shtetit shprehën ngushëllimet e tyre për këtë humbje tragjike të familjes Totaj.

Si fillim u përfol se v.d.ekja e tyre erdhi si pasojë e një shpërthimi të bombulës së gazit, më pas u tha se u h.elmuan nga rrjedhja e gazit.

Sipas mjekut ligjor, një hipotezë ishte edhe h.elmimi nga ushqimi, por vetëm dje, u tha se bombula e gazit ishte në dhomën tjetër dhe e mbyllur, ndërsa në dhomën e tyre u gjend një sobë me dru.

Ende nuk është dhënë versioni zyrtar se cili qe shkaku i vd.e.kjes së nënës dhe fëmijëve të saj (djalë e vajzë).

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button