Lajme

Del nga shtrati lumi Ishëm, përmbyten disa fshatra në Fushë-Krujë

Moti i keq ka shkaktuar probleme në disa zona të vendit. Reshjet e shumta kanë sjellë edhe daljen e lumit Ishëm nga shtrati duke shkaktuar përmbytje në disa fshatra të Fushë-Krujës.

Raportohet se përmbytje ka pasur në fshatin Bilaj, Mallkuç dhe Murqinë. Reshjet e vazhdueshme të shiut të ditëve të fundit kanë shkaktuar përmbytje edhe në Kurbin. Në fshatin Gjorem, sipërfaqe të tokave bujqësore ndodhen nën ujë.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close