Lajme

Del nga shtrati lumi Ishëm, përmbyten disa fshatra të Krujës

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme në disa fshatra të Krujës. Gjatë mbrëmjes së djeshme, lumi Ishëm ka dalë nga shtrati duke shkaktuar përmbytjen e tokave bujqësore dhe disa banesa të rrethuara nga uji.

Si pasojë e pranisë së ujit, përmbytje janë shënuar edhe në fshatrat Murqinë, Mallkuç, disa banesa të rrethuara nga uji, dhe rrugë të bllokuara.

Trego më shumë

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close