Lajme

Del videoja, si u qëllua në atentat ish-efektivi i policisë Xhulio Prela

Emisioni “Në Shënjestër” ka siguruar pamjet E vrasjes së ish-efektivit të Policisë, Xhuliano Prela, i cili dyshohet se është vrarë nga Brinalt Martinaj, pas një konflikti të çastit. Ngjarja ka ndodhur në dhjetor të 2020. Në videon e siguruar, shihet se si mjeti i drejtuar nga Brilant Martinaj, e konfirmuar kjo nga policia, afrohet në një rrugicë dhe parkon.  Më pas, shihet se si ai qëllon mbi ish-efektivin Prela, duke e lënë atë të vdekur. Pamja e plotë bllokohet nga një mjet tip “Trajler”, por ekspertët e policisë, thonë se kanë pasur pamje më të qartë dhe janë të bindur se autori është Brilant Martinaj, aktualisht, ende i shpallur në kërkim nga policia.

Artikuj të ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button
Close
%d bloggers like this: